четвер, 31 березня 2016 р.

Погляд на сучасну освіту

30 березня 2016 року уперше в місті Черкаси відбулась надзвичайна подія. Проведено (не)конференцію міні-EdCamp Cherkasy. У роботі міні-EdCamp брали участь три представники освітян району: Олексенко Н.Р., методист РМК, Олефіренко Н.М., голова РМО вчителів інформатики,  Ходоровська С.І. голова РМО вчителів математики.
Тема (не) конференції «Якою повинна бути сучасна освіта» передбачала такий порядок денний: робота у 2-х паралелях по 6 локацій з виступами експертів протягом 45 хвилин і 2-х учительських паралелей по 20 хвилин у 6 локаціях. 
EdCamp як інноваційний формат взаємонавчання та спілкування вчителів поширюється по світу вже протягом п’яти років. Україна стала 24-ою країною, що приєдналася до цього руху. Перша національна (не)конференція EdCamp Ukraine відбулася в Харкові в червні 2015 року. Тепер за підтримки Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні (не)конференції міні-EdCamp’и крокують по містах і селах України.Черкаси не залишилися осторонь. 
Основними принципами EdCamp є: 
1. Безкоштовність - учасниці й учасники не платять за вхід на EdCamp. Це дозволяє гарантувати, що різні педагоги –як з великих міст, так і з регіонів – зможуть взяти участь. 
2. Незалежність - педагоги мають можливість вільно висловлювати свої думки, не потрапляючи під вплив будь-кого. 
3. Вільна ініціатива - будь-хто може прийняти у себе EdCamp – чи то районне управління освіти, окрема школа, громадська організація або неформальна вчительська група. 
4. Програма визначається в перший день проведення - програма (не)конференції заздалегідь практично не готується. Уранці першого дня графік і теми спілкування плануються спільно з усіма. 
5. Кожний і кожна можуть стати спікерами - якщо ви є учасником EdCamp, то маєте право на виступ. 
6. Діє закон «вільної ноги» - учасниці й учасники самі визначають, які сесії відвідати. 
Після завершення EdCamp всі відчувають так званий «ефект довгого хвоста» – це виявляється у продовженні дискусій і спільної діяльності. 



Немає коментарів:

Дописати коментар